Zapalenie pęcherza

Zapalenie pęcherza to nieprzyjemna infekcja bakteryjna, która dotyka prawie każdą kobietę. Jest nazywana również chorobą miesiąca miodowego, ponieważ jedną z jej głównych przyczyn jest wzmożona aktywność seksualna. Choroba rzadko dotyka mężczyzn, ponieważ ich układ moczowy różni się anatomicznie. U kobiet cewka moczowa jest znacznie krótsza, co sprawia, że bakterie mają do niej łatwiejszy dostęp.

W aptekach można znaleźć całą gamę produktów leczących infekcję pęcherza: leki na receptę lub bez, suplementy diety. Najskuteczniejsze są jednak te produkty farmaceutyczne sprzedawane na receptę. Nasza strona oferuje lek Trimetoprim, który pozwala szybko wyleczyć przykrą dolegliwość. Teraz możesz rozpocząć kurację leczniczą bez kłopotliwych i czasochłonnych wizyt u lekarza. Wystarczy podczas składania zamówienia wypełnić krótki kwestionariusz zdrowotny, który pomoże naszemu lekarzowi stwierdzić czy stosowanie leku jest bezpieczne dla pacjenta.

Trimethoprim
Wyprodukowano przez Teva
Trimethoprim

Jeden z najskuteczniejszych leków stosowanych w zwalczaniu zapalenia pęcherza moczowego. Pierwsze efekty w postaci złagodzenie bolesnych objawów są już widoczne po dobie stosowania. Trimetoprim przeszedł wiele testów klinicznych i jego stosowanie według wskazań jest w pełni bezpieczne. Lek jest stosowany również w zapobieganiu nawrotom infekcji pęcherza.

Co to jest zapalenie pęcherza moczowego?

Jest to infekcja bakteryjna, które dotyka głównie kobiety z racji innej budowy cewki moczowej. Zapalenie pęcherza moczowego jest określane również jako kobieca dolegliwość lub choroba miesiąca miodowego. Zakażenie jest wywoływane przez bakterie jelitowe, głównie Escherichia Coli. Dotyka zazwyczaj kobiety aktywne seksualne lub te w czasie ciąży.

Kobiety mają krótszą cewkę moczową niż mężczyźni, co sprawia że bakterie dużo łatwiej się tam dostają, wywołując ostry stan zapalny. Podczas zaawansowanego zakażenia nieuniknione jest stosowanie antybiotyków.

Jakie są objawy zapalenia pęcherza moczowego?

Infekcja pęcherza moczowego zazwyczaj dotyka kobiety, jednak w grupie ryzyka znajdują się również osoby cierpiące na: cukrzycę lub kamienie nerkowe. Objawów zapalenia pęcherza nie w sposób pominąć, ponieważ zazwyczaj są bardzo dotkliwe.

  • Parcie na pęcherz
  • Częstomocz
  • Niemożność wydania moczu
  • Ogromny ból przy oddawaniu moczu
  • Zmętnienie moczu
  • Wysoka gorączka
  • Bóle podbrzusza
  • Pieczenie cewki moczowej

Jak zapobiec zapaleniu pęcherza moczowego?

W ramach profilaktyki należy zadbać o higienę intymną, szczególnie okolic cewki moczowej, jednak nie stosować środków chemicznych z silnymi detergentami. Należy dbać o odpowiednią ilość wody dostarczaną do organizmu (ponad 2 litry) oraz nie wolno wstrzymywać moczu. Należy go oddawać co najmniej co 3 godziny. Skuteczną metodą profilaktyki jest również oddawanie moczu po każdym stosunku seksualnym. Warto przyjmować również regularnie suplementy diety zawierające sok z żurawiny oraz picie naparów z ziół, które działają odkażająco na drogi moczowe.

Jak wyleczyć zapalenie pęcherza moczowego?

Po wykryciu infekcji konieczne jest zaprzestanie aktywności seksualnej, aby nie rozprzestrzeniać bakterii. W początkowych, łagodnych etapach choroby często wystarczy przyjęcie środków przeciwbólowych i zastosowanie naturalnej kuracji z wykorzystaniem soku z żurawiny oraz dostarczania dużej ilości wody, co powoduje wypłukiwanie bakterii z pęcherza. Jeżeli zapalenia pęcherza jest zaawansowane lub naturalne metody nie pomogą konieczne jest podjęcie leczenia antybiotykami lub innymi lekami dostępnymi na receptę.

Na stronie naszej kliniki internetowej można zakupić lek Trimetoprim, który szybko usuwa nie tylko objawy zapalenia pęcherza, ale również jego przyczyny. Jest to lek wydawany na receptę, dlatego przed zamówieniem konieczne jest wypełnienie testu medycznego, który pomoże naszemu lekarzowi ustalić czy dany lek jest bezpieczny dla pacjentki. Po wypisaniu recepty, lek zostanie wydany ze współpracującej z nami apteki i wysłany do chorego bez dodatkowych opłat.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)