Zapalenie Cewki Moczowej (NGU)

Zapalenie Cewki Moczowej (NGU) nie musi być powodem do wstydu. NGU można skutecznie wyleczyć stosując odpowiednio dobrane leki.

Zapalenie cewki moczowej jest chorobą weneryczną występującą najczęściej u mężczyzn, chociaż możliwe jest zakażenie również cewki moczowej u kobiet. Chorobę określa się specjalistyczną nazwą non-gonococcal urethritis lub w skrócie po prostu NGU. Pośród wszystkich czynników etiologicznych wywołujących NGU najczęstszą przyczyną są bakterie chlamydii. Najtrudniej zapalenie cewki moczowej zdiagnozować u kobiet, ponieważ rzadko pojawiają się w ich przypadku symptomy chorobowe.

Zaniedbanie leczenia NGU może mieć przykre konsekwencje. Przewlekłe zapalenie cewki moczowej może skutkować nawet bezpłodnością. Strona chorobyweneryczne.edu.pl ułatwia zakup antybiotyków leczących NGU. Wystarczy wyrazić chęć zakupu leku i odbyć krótką konsultację medyczną online, aby lekarz potwierdził diagnozę choroby oraz wypisał receptę na Azithromycin lub Doksycyklinę.

Azytromycyna
Wyprodukowano przez Teva
Azytromycyna

Azithromycin, czyli azytromycyna to najczęściej sprzedawany antybiotyk na świecie. Została opatentowana w 1981, ale jej popularność wciąż nie maleje. Skutecznie zwalcza infekcje bakteryjne, szczególnie te przenoszone drogą płciową.

Azithromycin hamuje rozwój bakterii, blokując syntezę ich białek. Naturalne przeciwciała organizmu będą w stanie zwalczyć osłabione bakterie.

Doksycyklina
Wyprodukowano przez Actavis
Doksycyklina

Doksycyklina (Doxycyclinum) to antybiotyk z grupy tetracyklin, który jest sprawdzonym panaceum na wiele chorób bakteryjnych, szczególnie tych szerzących się drogą płciową.

Przez swoje działanie bakteriostatyczne, doksycyklina hamuje procesy namnażania się bakterii, czyniąc je nieodpornymi na działanie układu immunologicznego.

Jakie są przyczyny nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej?

Istnieje aż 6 czynników etiologicznych, które wywołują nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej. Według badań najwięcej infekcji jest spowodowane przez chlamydiozę. Mniejszy udział w etiologii choroby mają: wirus opryszczki, pasożyt rzęsistkowicy oraz takie bakterie jak: ureaplasma urealyticum, gardnella vaginalis oraz candida albicans. Zakażenie tymi drobnoustrojami następuje głównie podczas kontaktów seksualnych bez zastosowania mechanicznych metod antykoncepcji.

Jakie są objawy zapalenia cewki moczowej?

Widoczne symptomy choroby pojawiają się rzadko. Okres wylęgania bakterii trwa od pięciu dni do dwóch tygodni. W tym czasie mogą pojawić się objawy choroby obejmujące na samym początku tylko pieczenie podczas oddawania moczu. Następnie bakterie zajmują również tylni odcinek cewki moczowej, co objawia się ropnym wyciekiem z cewki moczowej, bolesnymi wzwodami, obrzękiem ujścia cewki. U kobiet występuje dodatkowo ból podbrzusza oraz plamienia z pochwy.

Jak wygląda leczenie zapalenia cewki moczowej?

Po zdiagnozowaniu choroby następuje etap leczenia. Stosuje się w tym celu antybiotyk Azithromycin lub Doksycyklinę, które efektywnie zwalczają bakterie non-gonococcal urethritis.

Jakie są skutki nieleczenia NGU?

Bardzo często zapalenie cewki moczowej nie objawia się wyraźnymi symptomami, więc w wielu przypadkach leczenie nie zostaje w ogóle podjęte. Konsekwencjami braku odpowiedniego leczenia mogą być: bezpłodność kobiet i mężczyzn, zespół Reitera, zapalenie jąder.

Czy można zakupić leki na zapalenie cewki moczowej przez internet?

Na stronie serwisu chorobyweneryczne.edu.pl można zakupić dwa najskuteczniejsze antybiotyki w leczeniu zapalenia cewki moczowej: Azithromycin oraz Doksycyklinę. Ponieważ są to farmaceutyki dostępne tylko na receptę możliwość ich zakupu przez internet nie zwalnia z konieczności posiadania recepty. Klinika internetowa chorobyweneryczne.edu.pl umożliwia odbycie darmowej konsultacji z lekarzem przez łącze internetowe. Wystarczy wypełnić krótki kwestionariusz zdrowotny, a nasz lekarz po zapoznaniu się z historią medyczną pacjenta wypisze receptę. Lek zostanie automatycznie wydany z apteki i wysłany ekspresową przesyłką kurierską bez dodatkowych kosztów.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)