Ureaplasma Urealyticum

Ureaplasma urealyticum to choroba układu moczowo-płciowa wywoływana przez mikroorganizm o tej samej nazwie. Dotyka nie tylko kobiety, ale również mężczyzn. Bakteria ta jest ciężko wykrywalna, zazwyczaj tylko diagnostyką z wykorzystaniem techniki PCR. Jej obecność w organizmie nie zawsze wiąże się z pojawieniem nieprzyjemnych symptomów. Zazwyczaj jest wykrywana u kobiet, które kilka razy poroniły i w skutego tego poddały się dokładnym badaniom.

Wykryta bakteria ureaplasma urealyticum nie jest szczególnie trudna w leczeniu, dobrze reaguje na antybiotyki. Najczęściej lekarze przepisują Azithromycyn lub Doksycyklinę. Kobiety, u których wykryto tą bakterie powinny wykonać również testy w kierunku innych wirusów i bakterii chorobotwórczych, ponieważ bytowanie ureaplasma urealyticum w organizmie znacznie osłabia odporność, co zwiększa ryzyko zachorowania na inne choroby weneryczne.

Azytromycyna
Wyprodukowano przez Teva
Azytromycyna

Azithromycin, czyli azytromycyna to najczęściej sprzedawany antybiotyk na świecie. Została opatentowana w 1981, ale jej popularność wciąż nie maleje. Skutecznie zwalcza infekcje bakteryjne, szczególnie te przenoszone drogą płciową.

Azithromycin hamuje rozwój bakterii, blokując syntezę ich białek. Naturalne przeciwciała organizmu będą w stanie zwalczyć osłabione bakterie.

Doksycyklina
Wyprodukowano przez Actavis
Doksycyklina

Doksycyklina (Doxycyclinum) to antybiotyk z grupy tetracyklin, który jest sprawdzonym panaceum na wiele chorób bakteryjnych, szczególnie tych szerzących się drogą płciową.

Przez swoje działanie bakteriostatyczne, doksycyklina hamuje procesy namnażania się bakterii, czyniąc je nieodpornymi na działanie układu immunologicznego.

Jak można się zarazić Ureaplasma urealyticum?

Bakterią ureaplasma urealyticum najłatwiej jest się zarazić podczas niezabezpieczonego stosunku seksualnego. Niestety choroba przenosi się także przez krew, ślinę i powietrze.

Największym problemem jest brak objawów chorobowych u większości zarażonych, co powoduje, że nieświadomi infekcji chorzy przenoszą chorobę na inne osoby, uprawiając np. seks bez zabezpieczenia.

Jakie są objawy infekcji bakterią ureaplasma urealyticum?

Bardzo często osoby zarażone tą bakterię nie odczuwają symptomów choroby. W przypadku ostrzejszego stadium choroby może pojawić się ból i problemy z oddawaniem moczu, pieczenie cewki moczowej, zwiększona częstotliwość oddawania moczu.

Jakie są konsekwencje nieleczenia ureaplasma urealyticum?

Zaniedbanie leczenia ureaplasma urealyticum może prowadzić do komplikacji i poważnych powikłań. Największe niebezpieczeństwo dotyczy ciężarnych kobiet, u których obecność bakterii zazwyczaj skutkuje przedwczesnym porodem lub poronieniem. Konsekwencją nieleczenia ureaplasma urealyticum jest damska i męska bezpłodność. Sperma mężczyzn zakażonych tą chorobą zawiera większą ilość słabszych i uszkodzonych plemników, dodatkowo o zmniejszonej ruchliwości.

Jak zamówić leki na ureaplasma urealyticum?

Na stronie kliniki internetowej chorobyweneryczne.edu.pl można zakupić dwa antybiotyki skuteczne w leczeniu Ureaplasma urealyticum. Preparaty te są dostępne na receptę, ale po wypełnieniu ankiety zdrowotnej, gdy nasz lekarz upewni się o konieczności i bezpieczeństwie stosowanego leku, zostanie wypisana recepta. Lek zostanie wydany z rekomendowanej przez nas apteki i wysłany pod wskazany przez pacjenta adres bez pobierania dodatkowych opłat.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)