Statystyki dotyczące chorób wenerycznych

Co roku liczba zachorowań na choroby weneryczne wzrasta, a skala problemu obejmuje cały świat. W wysoko rozwiniętych krajach, gdzie dostęp do służb medycznych jest szybki i łatwy, odsetek zakażonych dochodzi do dramatycznych wartości. Odpowiada za to hedonistyczny styl życia i niska świadomość higieny seksualnej. Coraz młodsze osoby rozpoczynają kontakty seksualne, często zmieniają swoich partnerów oraz decydują się na seks bez zabezpieczenia. Wiele chorób wenerycznych nie indukuje widocznych objawów, a brak regularnych badań uniemożliwia wykrycie choroby. Nieświadomi nosiciele bakterii, wirusów czy pasożytów zgadzają się na podejmowanie kontaktów seksualnych bez użycia prezerwatywy, przenosząc infekcje na kolejne osoby.

Statystyki chorób wenerycznych

Jedyną organizacją, która próbuje kontrolować epidemiologię chorób wenerycznych jest WHO. Według przedstawionej statystyki na powyższym wykresie widać, że najpoważniejszy problem dotyczy chlamydii. W 2012 roku zdiagnozowano 190 000 przypadków chlamydii na całym świecie i liczba ta wciąż wzrasta w gwałtownym tempie. Szacunkowy wzrost od 2000 roku wynosi prawie 300%. Chlamydia jest najszybciej rozprzestrzeniającą się choroba weneryczną. Na drugim miejscu znajduje się rzeżączka, na którą co roku zapada ponad 20 000 nowych osób. Według obliczeń powoduje to wzrost liczby chorych o prawie 200%. W przypadku tej choroby największe obawy budzi mutacja bakterii Neisseria gonorrhoeae, co sprawia, że maleje liczba antybiotyków skutecznych w zwalczaniu rzeżączki.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)