Rzeżączka

Rzeżączka, nazywana również tryprem, jest jedną z bardziej rozpowszechnionych chorób wenerycznych. Podobnie jak chlamydia jest infekcją bakteryjną, jednak w tym przypadku mamy do czynienia z dwoinkami Neisseria gonorrhoeae. Od czasu odkrycia antybiotyków w latach 40. ubiegłego wieku, leczenie rzeżączki stało się łatwe. Aktualnie lekarze zalecają kurację kompleksową łączącą dwa antybiotyki: Cefiksym i Azithromycin. Największą trudność sprawia obecnie wykrycie choroby, ponieważ w ponad 50% przypadków nie wywołuje widocznych objawów.

Zakażenie rzeżączką dotyczy zazwyczaj młodych osób, które uprawiają seks bez zabezpieczenia, z dużą liczbą przypadkowych partnerów seksualnych. Statystyki podają, że największa liczba zachorowań obejmuje grupę wiekową z przedziału 16-25 lat.

Cefiksym (Suprax)
Wyprodukowano przez Sanafi Aventis
Metronidazol

Cefiksym, sprzedawany pod nazwą handlową Suprax jest antybiotykiem III generacji skutecznym w zwalczaniu chorób wywoływanych na tle bakteryjnym.

Cefiksym w połączeniu z Azithromycinem przepisywany jest jako kuracja na rzeżączkę. Jego działanie polega na blokowaniu syntezy bakteryjnej ściany komórkowej. Osłabione bakterie zostają zniszczone przez układ immunologiczny nosiciela.

Zestaw leków na Rzeżączkę
Wyprodukowano przez Sanafi, Mylan
Leki na Rzeżączkę

Zestaw na rzeżączkę zawiera dwa sprawdzone antybiotyki: Cefiksym i Azithromycin, które są skuteczne w leczeniu rzeżączki.

Oba leki gwarantują kompleksowe działanie nawet na najbardziej odporne bakterie rzeżączki. Cefiksym blokuje budowę ścian komórkowych bakterii, a Azithromycin zatrzymuje syntezę białek bakteryjnych.

Co powoduje rzeżączkę?

Rzeżączka jest wywoływana przez gonokoki Neisseria gonorrhoeae. Są to bakterie tlenowe, nie wykształcające przetrwalników, czyli form wegetatywnych (spoczynkowych). Poza organizmem nosiciela giną bardzo szybko. W korzystnych warunkach np. w wilgotnej bieliźnie mogą utrzymywać się przy życiu do 24 godzin.

Jak można się zarazić dwoinkami rzeżączki?

Chorobę można nabyć praktycznie tylko przez kontakt seksualny z zarażoną osobą. Do zakażenia rzeżączką może dojść również w czasie porodu. Noworodki, których matki były nosicielkami bakterii rzeżączki po urodzeniu cierpią na ropne, rzeżączkowe zapalenie spojówek, które może prowadzić do ślepoty. Aby temu zapobiec, od 1880 roku wszystkim dzieciom po porodzie zakrapla się oczy 1% roztworem AgNO3.

Jakie są objawy rzeżączki?

Po zarażeniu się rzeżączką nie zawsze obserwuje się objawy chorobowe. Utrudnia to wykrycie i zdiagnozowanie choroby. Występujące objawy nie wskazują jednoznacznie na obecność akurat dwoinek rzeżączki.

U kobiet najczęściej występującymi symptomami są: nieregularne cykle miesiączkowe, obfite krwawienia menstruacyjne, upławy. U mężczyzn obserwuje się ok. tydzień po zarażeniu m.in.: ból przy oddawaniu moczu, ropne wycieki z cewki moczowej czy bolesne wzwody.

Co się stanie, gdy rzeżączka nie będzie leczona?

W ponad połowie przypadków, chorzy nie doznają żadnych objawów rzeżączki. Jest to o tyle groźne, iż nieleczona choroba rozszerza się za pośrednictwem naczyń krwionośnych na cały organizm: układ moczowy, odbyt, gardło. Brak farmakologicznej terapii prowadzi do poważnych stanów zapalnych i tworzenia się ropni. Jeżeli bakterie rzeżączki zaatakują jajowody może to skutkować nieodwracalną bezpłodnością.

Jak kupić leki na rzeżączkę przez internet?

Skutecznymi antybiotykami stosowanymi w leczeniu rzeżączki są: Cefiksym (Suprax) oraz Azithromycin. Leki te można nabyć w bezpieczny sposób za pośrednictwem serwisu chorobyweneryczne.edu.pl. Po darmowej konsultacji z naszym lekarzem, o ile nie wystąpią przeciwskazania do rozpoczęcia kuracji, specjalista wypisze receptę. Wszystkie leki pochodzą z pewnego źródła- z nadzorowanej apteki w Londynie. Farmaceutyki wysyłamy w dobrze zabezpieczonych i dyskretnych opakowaniach.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)