Rodzaje chorób wenerycznych

Choroby weneryczne dotykają gatunek ludzki już od wielu wieków. Człowiek wciąż nie potrafi w skuteczny sposób im przeciwdziałać, a zakres ich występowania obejmuje cały świat. Choroby weneryczną do dziś są kojarzone z czymś wstydliwym i wulgarnym, a dyskusje na temat tych przypadłości zdrowotnych wciąż są spychane na margines. Dlatego Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła zmienić ich nazwę na choroby przenoszone drogą płciową.

Specjaliście klasyfikują je w grupy w zależności od patogenu chorobotwórczego.

Choroby przenoszone drogą płciową

Wywoływane przez bakterie Wywoływane przez wirusy Wywoływane przez pasożyty

- Chlamydia

- Rzeżączka

- Mycoplasma genitalium

- Bakteryjne zapalenie pochwy

- HIV

- Kłykciny kończyste

- Opryszczka narządów

- Rzęsistkowica

- Wszawica łonowa

Jak leczyć bakteryjne choroby przenoszone drogą płciową?

Przyczyną infekcji są bakterie namnażające się m.in.: w pochwie, cewce moczowej, odbycie. Zazwyczaj skuteczne jest zażywanie antybiotyków, które uniemożliwiają rozwój bakterii. Do najczęściej przepisywanych leków należą: Azithromycin, Doksycyklina oraz Cefiksym.

Jak przebiega leczenie wirusowych chorób przenoszonych drogą płciową?

Niestety większości wirusowych chorób wenerycznych nie można w pełni wyleczyć, ponieważ przyjmowanie leków tylko dezaktywuje wirusy i przeprowadza je w stan uśpienia. Infekcja może powrócić w czasie spadku odporności organizmu czy wzmożonego stresu.

Leczenie zazwyczaj obejmuje przyjmowanie doustnych antybiotyków lub w przypadku kłykcin kończystych konieczne jest nakładanie specjalnego kremu lub płynu na brodawki weneryczne.

Jak leczyć pasożytnicze choroby przenoszone drogą płciową?

W przypadku rzeżączki zalecane jest leczenie kompleksową serią antybiotyków: Cefiksym oraz Azithromycin. Natomiast zwalczanie świerzbu i wesz łonowych opiera się na stosowaniu kremów i płynów przeciwpasożytniczych. Skutecznym rozwiązaniem w przypadku wesz jest pozbycie się całego owłosienia z miejsc łonowych.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)