Opryszczka Narządów Płciowych

Nie pozwól, by opryszczka spędzała Ci sen z powiek! Pozbądź się wykwitów pęcherzy stosując skuteczne leki antywirusowe.

Opryszczka narządów płciowych jest jedną z najbardziej zakaźnych chorób wenerycznych. Według statystyk, co 4-5 osoba jest nosicielem wirusa Herpes simplex odpowiedzialnego za bolące owrzodzenia narządów płciowych. Jak widać skala rażenia wirusa obejmuje 20-25% populacji, z czego ponad 85% nie zdaje sobie sprawy z obecności w swoim organizmie uśpionej formy wirusa. Objawy chorobowe pojawiają się zaledwie u 2% zarażonych. Wirus opryszczki ujawnia się zazwyczaj podczas osłabienia odporności.

Osoby odbywające stosunki płciowe z wieloma partnerami, na dodatek bez zabezpieczenia, powinny regularnie wykonywać testy na obecność wirusów i bakterii powodujących choroby weneryczne. Najskuteczniejszą diagnostyką są testy molekularne wykrywające obce DNA w śluzie pochwowym lub w wydzielinie z penisa.

Valtrex
Wyprodukowano przez GSK
Valtrex

Valtrex, opatentowany w 2009 roku jest skutecznym lekiem sprawdzonym w kuracji opryszczki narządów płciowych i innych infekcji pasożytniczych

Famvir
Wyprodukowano przez
Famvir

Famvir kolejny preparat przeciwwirusowy, który jest przeznaczony dla chorych cierpiących na opryszczkę ustną oraz genitaliów.

Lek działa niezwykle wydajnie, pierwsza poprawa jest zauważalna już po dobie. Substancja czynna: famciclovir.

Acyclovir (Aciclovir)
Wyprodukowano przez Actavis
Acyclovir

Acyklovir (acyclovir) to najczęściej stosowany lek w leczeniu: opryszczki narządów płciowych, warg oraz półpaśca.

Niweluje bolące pęcherze. Jest również doskonałym środkiem, który zapobiega nawrotom choroby.

Jak można zarazić się opryszczką narządów płciowych?

Opryszczka narządów płciowych jest wysoce zakaźną chorobą weneryczną, którą bardzo łatwo się zarazić podczas stosunku płciowego bez prezerwatywy, seksu oralnego i analnego. Matki chorujące na opryszczkę narządów płciowych mogą w czasie porodu zarazić chorobą niemowlę, dlatego wielu lekarzy decyduje się na cesarskie cięcie, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia noworodka.

U ponad 60% nosicieli wirusa opryszczki nigdy nie pojawią się pęcherze i owrzodzenia, ale są oni w stanie zarażać wirusem Herpes simplex inne osoby.

Jakie są objawy opryszczki narządów płciowych?

Widocznymi objawami opryszczki są pękające pęcherze oraz owrzodzenia występujące na śluzówce pochwy, szyjki macicy oraz penisa. Pojawienie się chorobowych zmian na powierzchni skóry wiąże się z uczuciem świądu, pieczenia, a także powiększeniem węzłów chłonnych i gorączką. Okres wylęgania wirusa jest bardzo szybki, symptomy pojawiają się zaledwie w ciągu kilku dni i mogą utrzymywać się nawet do trzech tygodni.

Uprawianie seksu analnego wiąże się z groźnym ryzykiem pojawienia się zmian pęcherzykowych w obrębie odbytu. Może to powodować ciężkie powikłania, skutkujące nawet zapaleniem opon mózgowych i wątroby, które w konsekwencji mogą prowadzić do śmierci.

Czy da się wyleczyć opryszczkę?

Istnieją tabletki, które skutecznie niwelują objawy opryszczki narządów płciowych, jednak choroba na charakter nawrotowy. Do pojawienia się bolących pęcherzy dochodzi zazwyczaj kilka lub kilkanaście razy w życiu. Nie ustalono jednoznacznych czynników reaktywujących wirusa, jednak na aktywność wirusa wpływają takie czynniki jak: spożywanie alkoholu, stres, chroniczne zmęczenie, osłabienie funkcji immunologicznych organizmu. Leki stosowane w lecznictwie zmian opryszczkowych efektywnie powstrzymują symptomy choroby oraz hamują namnażanie się wirusa. Lekarze najczęściej przepisują Valtrex, Acyclovir i Famvir.

Czy można kupić leki na opryszczkę narządów płciowych online?

Wszystkie leki na opryszczkę narządów płciowych można nabyć tylko po okazaniu recepty. Strona kliniki internetowej chorobyweneryczne.edu.pl ułatwia zakup skutecznych farmaceutyków zwalczających objawy opryszczki narządów płciowych. Acyclovir, Famvir i Valtrex można nabyć w dyskretny sposób po konsultacji z lekarzem chorobyweneryczne.edu.pl. Nasz specjalista doradzi w wyborze najskuteczniejszych tabletek, wskaże dawkowanie oraz potwierdzi bezpieczeństwo stosowanie preparaty leczniczego. Po wydaniu recepty zostanie ona automatycznie zrealizowana w aptece chorobyweneryczne.edu.pl. Wybrany lek zostanie wysłany kurierem pod wskazany przez pacjenta adres.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)