Objawy chorób wenerycznych

W dzisiejszych czasach nosicielem bakterii lub wirusów wywołujących choroby weneryczne może być tak naprawdę każda osoba. Dlatego tak ważne jest rozważne podejmowanie kontaktów seksualnych, stosowanie prezerwatywy oraz regularne badania. Brak objawów i dobre samopoczucie nie jest równoważne z nieobecnością w organizmie groźnych patogenów. Wiele infekcji płciowych rozwija się w stadium utajonym bez widocznych symptomów. Te choroby są najbardziej niebezpiecznie i to nie tylko dla nosiciela, ale również dla jego partnerów seksualnych. Osoba nieświadoma choroby może podejmować kontakty seksualne bez zabezpieczenia, będąc przekonana, iż jest zdrowa.

Najczęściej diagnozowanymi przypadłościami wenerycznymi są: opryszczka narządów płciowych, rzeżączka oraz chlamydia

Chlamydia Opryszczka Rzeżączka
Rodzaj infekcji bakteryjna wirusowa bakteryjna
Patogen Chlamydia trachomatis Herpes Simplex Neisseria gonorrhoeae
Objawy

- Ból podbrzusza;

- Upławy u kobiet;

- Wydzielina z penisa o nieprzyjemnym zapachu;

- Zapalenie pęcherza;

- Dyskomfort podczas stosunku płciowego

- Bolące owrzodzenia w okolicach genitaliów

- Wewnętrzne pęcherze zlokalizowane na szyjce macicy

- Podwyższona temperatura

- Ból i pieczenie podczas oddawania moczu

- Zmieniona wydzielina z pochwy lub penisa

- Krwawienia z narządów płciowych

- Wysypka genitalna

- Bolesne oddawanie moczu i kału

Leczenie Azithromycin, Doksycyklina Famvir, Acyclovir, Valtrex Cefiksym, Cefiksym+Azithromycin

Zarówno chlamydia, rzeżączka jak i opryszczka narządów płciowych są chorobami, które nie wywołują objawów od razu po zakażeniu. Wirus odpowiedzialny za opryszczkę może bytować nawet kilka lat w organizmie. Jeżeli podejrzewasz u siebie chorobę weneryczną warto skonsultować się z lekarzem chorobyweneryczne.edu.pl w celu rozpoczęcia odpowiedniej kuracji farmakologicznej. Wszystkie leki na najczęściej występujące schorzenia weneryczne można kupić za pośrednictwem strony chorobyweneryczne.edu.pl w bezpieczny i pewny sposób.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)