Mycoplasma Genitalium

Mycoplasma genitalium to kolejna spośród chorób wenerycznych rozwijających się na tle bakteryjnym. Wywołuje ją patogen o tej samej nazwie, który został wyizolowany po raz pierwszy w 1981 roku z wysiewu bakteryjnego wydzieliny pochodzącej z cewki moczowej mężczyzny. Mycoplasma genitalium bardzo często występuje łącznie z chorobą zapalenia cewki moczowej, szczególnie u kobiet. Testy kliniczne wykazały wśród kobiet zakażonych mycoplasma genitalium 14% cierpiało również na chlamydię, a 15% na nierzeżączkowe zapalanie cewki moczowej. Jest to spowodowane, tym że obecność bakterii wpływa na zmniejszenie odporności, co powoduje infekcje również innymi patogenami. Bakteria najczęściej atakuje cewkę moczową, odbyt lub waginę.

Większość chorób wenerycznych nie daje widocznych symptomów, więc dlatego tak ważne jest regularne wykonywanie badań w kierunku patogenów wenerycznych. Wszystkie sprawdzone preparaty zwalczające infekcje układu moczowego i płciowego można nabyć w bezpieczny sposób na stroni kliniki internetowej chorobyweneryczne.edu.pl.

Azytromycyna
Wyprodukowano przez Teva
Azytromycyna

Azithromycin, czyli azytromycyna to najczęściej sprzedawany antybiotyk na świecie. Została opatentowana w 1981, ale jej popularność wciąż nie maleje. Skutecznie zwalcza infekcje bakteryjne, szczególnie te przenoszone drogą płciową.

Azithromycin hamuje rozwój bakterii, blokując syntezę ich białek. Naturalne przeciwciała organizmu będą w stanie zwalczyć osłabione bakterie.

Jak można się zarazić mycoplasma genitalium?

Choroba jest bardzo popularna wśród osób prowadzących aktywne życie seksualne. Ryzyko infekcji wzrasta proporcjonalnie wraz z liczbą partnerów seksualnych. W grupie największego ryzyko znajdują się młode kobiety palące papierosy i stosujące doustną antykoncepcję hormonalną. Bakteria mycoplasma genitalium jest jednym z najmniejszych mikroorganizmów na świecie, składa się tylko z 521 genów, a jej wymiary są rzędu nanometrów. Sprawia to, że bardzo łatwo się przenosi i nawet prezerwatywa nie stanowi dla niej 100% bariery mechanicznej.

Jakie są objawy mycoplasmy genitalium?

Skutkiem wysokiej zjadliwości patogenu może być zapalenie cewki moczowej, częstomocz oraz ból i pieczenie podczas oddawania moczu. U kobiet pojawia się swędzenie okolic genitaliów, mogą również pojawić się upławy. Objawy pojawiają się rzadko, często dopiero po 3 tygodniach od infekcji i nawet analityczne wykrycie patogenu do niedawna było bardzo ciężkie, ponieważ bakteria ta ma bardzo niewielkie rozmiary i jest wybredna podczas wysiewu na różnych podłożach. Przełomem było zastosowanie techniki PCR, która w szybki sposób pozwala wykryć chorobę w ponad 96% przypadków.

Czym grozi nieleczenie choroby?

Ponieważ często zakażone osoby są nieświadome choroby, bakteria powoduje przewlekłą infekcję, która może spowodować przykre powikłania zdrowotne. Kobiety najczęściej cierpią na zapalenie szyjki macicy i bezpłodność. U mężczyzn obecność mycoplasmy genitalium efektuje powiększeniem gruczołu krokowego, zapaleniem jąder oraz zmniejszeniem ilości spermy i plemników.

Jak wyleczyć mycoplasmę genitalium?

Najtrudniejszym etapem w leczeniu choroby jest jej zdiagnozowanie. Bakteria mycoplasma genitalium jest nieodporna na toksyczne działanie większości antybiotyków. Lekarze najczęściej przepisują Azithromycin, ponieważ do zwalczenia choroby w większości przypadków wystarczy jednorazowa dawka obejmująca dwie tabletki, każda o zawartości 500 mg azytromycyny.

Jak kupić Azithromycin przez internet?

Antybiotyk neutralizujący szkodliwe działanie mycoplasmy genitalium jest dostępny tylko na receptę, jednak można go nabyć przez internet, dzięki serwisowi chorobyweneryczne.edu.pl. Jedynym warunkiem jest obowiązkowe wypełnienie kwestionariusza zdrowotnego. Nasz lekarz po sprawdzeniu historii medycznej pacjenta podejmie decyzje o wypisaniu recepty na bezpieczny i skuteczny lek. Farmaceutyki są wydawane z apteki współpracującej z chorobyweneryczne.edu.pl

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)