Jak zapobiec chorobom wenerycznym?

Choroby weneryczne są bardzo zakaźne i łatwo się nimi zarazić. Drogą przeniesienia bakterii i wirusów jest stosunek seksualny. Oczywiście wstrzemięźliwość seksualna jest prawie 100% sposobem zabezpieczenia, jednak na co dzień ciężkim do zrealizowania. Dlatego warto dbać o higienę seksualną i nie dopuszczać do stosunków płciowych bez prezerwatywy. Prezerwatywa docelowo ma zapobiegać przedostaniu się plemników do pochwy kobiety, jednak również znacząco zmniejsza ryzyko zakażenia chorobami wenerycznymi.

Jak poprawnie założyć prezerwatywę?

Mechaniczna metoda antykoncepcji w postaci prezerwatywy chroni nie tylko przed niechcianą ciążą, ale również przed prawie wszystkimi chorobami wenerycznymi. Jeżeli partnerzy są w stałym związku i chcą uprawiać seks bez prezerwatywy powinni poddać się najpierw badaniom pod kątem infekcji płciowych, aby mieć pewność, że nie są nosicielami niebezpiecznych bakterii oraz wirusów.

Poprawnie założona prezerwatywa istotnie zmniejsza ryzyko związane z przeniesieniem choroby wenerycznej. Poniżej przedstawiono krótką instrukcją zakładania prezerwatywy.

zapobieganie chorób wenerycznych

  1. Należy otworzyć opakowanie i wyjąć prezerwatywę, jednak należy to wykonać bardzo delikatnie, aby przypadkiem jej nie uszkodzić.
  2. Prezerwatywę należy nakładać na penisa w stanie całkowitego wzwodu. Kondom należy umieścić na czubku penisa.
  3. Palcem wskazującym oraz kciukiem przytrzymać zbiorniczek, aby zapobiec jego zapowietrzeniu, a następnie drugą rękę rozwinąć prezerwatywę na całą długość penisa. Obecność powietrza w prezerwatywie może skutkować jej pęknięciem w trakcie stosunku płciowego.
  4. Po wytrysku należy delikatnie i powoli wysunąć członka, jednocześnie trzymając prezerwatywę przy jego nasadzie. Zużytej prezerwatywy nie wolno spuszczać w toalecie, lecz należy wyrzucić ją do kosza na odpady.

Tylko poprawnie założona prezerwatywa jest skuteczna w zapobieganiu ciąży oraz w zmniejszaniu ryzyka zakażenia chorobami wenerycznymi. Należy pamiętać, że prezerwatywa nadaje się tylko do jednorazowego użytku oraz iż może zostać uszkodzona przez lubrykanty na bazie olejów.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)