Jak wykryć chorobę weneryczną?

Choroby szerzące się przez kontakty seksualne wciąż są tematem tabu. Jednak należy zachęcać społeczeństwo do regularnych badań w celu wczesnego wykrycia obecności drobnoustrojów w organizmie. Wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, że konsekwencją kontaktu płciowego może być nie tylko niepożądana ciąża czy wirus HIV. Istnieje cała gama chorób wenerycznych, które często przez kilka lat nie dają o sobie znać, a nieświadomi nosiciele wciąż zwiększają zasięg rażenia bakterii i wirusów, podejmując niezabezpieczone stosunki seksualne.

Obowiązkiem każdej osoby aktywnej seksualnie jest systematyczne przeprowadzanie badań krwi i posiewów ze śluzu wydzielanego przez narządy płciowe. Jeżeli zostanie wykryta u Ciebie bakteria lub wirus należy jak najszybciej podjąć leczenie oraz poinformować swoich aktualnych jak i przeszłych partnerów seksualnych o konieczności poddania się badaniom.

U niektórych zakażonych pojawiają się objawy chorobowe, czasami już kilka tygodni po zakażeniu. Należy zwracać uwagę, czy nie występują potencjalne symptomy, świadczące o potencjalnym zakażeniu chorobą weneryczną:

  • Upławy z pochwy
  • Ból brzucha
  • Dyskomfort podczas kontaktu seksualnego
  • Brodawki płciowe
  • Plamienia lub krwawienia śródcykliczne
  • Pieczenie i świąd okolic intymnych
  • Uczucie bolesnego szczypania podczas oddawania moczu

Jeżeli podejrzewasz u siebie chorobę weneryczną zgłoś się do lekarza. W przypadku, gdy wizyta w gabinecie będzie dla Ciebie zbyt krępująca możesz skorzystać z bezpłatnej porady medycznej na stronie chorobyweneryczne.edu.pl. Najważniejsze jest jak najszybsze podjęcie odpowiedniego leczenia, aby uniknąć niebezpiecznych powikłań zdrowotnych.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)