FAQ-Częste pytania:

Witamy na stronie zawierającej odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące strony chorobyweneryczne.edu.pl. W tym dziale znajdą Państwo odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania odnośnie ogólnych informacji o naszej firmie, lekach, usługach, systemie składania zamówień oraz sposobach przesyłki. Gdyby Państwo mieli dodatkowe pytania, zachęcamy do kontaktu.

  1. O nas
  2. Składanie zamówień
  3. O Lekach
  4. Przesyłka
  5. Płatność

1. O nas

W jaki sposób serwis chorobyweneryczne.edu.pl gwarantuje Państwu zachowanie prywatności?

Serwis spełnia wszystkie wymogi odnośnie prywatności i poufności ustanowione przez Komitet do Spraw Etyki Unii Europejskiej. Nigdy nie udostępniamy stronom trzecim żadnych danych osobowych, a informacje medyczne dostarczane przez Państwa będą przedmiotem analizy wyłącznie lekarza przeprowadzającego konsultację. W celu zapewnienia prywatności, wszystkie zamówienia wysyłamy w nieoznaczonym opakowaniu kurierskim; nie ujawnia ono zawartości zamówienia z naszej strony. Nazwa serwisu nie pojawi się również na Państwa wyciągu z konta; wszystkie transakcje widnieją pod nazwą naszej matczynej firmy, Hexpress Ltd.

Jakie usługi obejmuje moje zamówienie?

Do każdego zamówienia wliczane są standardowe usługi serwisu: darmowa konsultacja przez Internet z zarejestrowanym lekarzem (dzięki konsultacji uzyskają Państwo odpowiednią receptę na odpowiedni lek) oraz darmowa dostawa kurierska w całej Europie. W Polsce i innych krajach europejskich oferujemy darmową wysyłkę firmą kurierską UPS, a lek zostaje przeważnie dostarczony w przeciągu 24 godzin (maksymalnie 48 godzin). Zamówienia z Wielkiej Brytanii realizowane są za pośrednictwem Specjalnej Dostawy Royal Mail, a leki dostarczane następnego dnia.

Skąd mogę mieć pewność, że serwis chorobyweneryczne.edu.pl to legalny i uprawniony dostawca usług medycznych?

Nasz serwis współpracuje wyłącznie z zarejestrowanymi, licencjonowanymi lekarzami i aptekami z akredytacją Unii Europejskiej. Zamówienia na lekarstwa wysyłane są wyłącznie po przypisaniu ich przez lekarza. Lekarz zatwierdza wszystkie zamówienia i ma prawo odmówić wypisania recepty jeżeli uzna, że wybrany lek nie będzie dla Państwa odpowiedni. Nasza apteka mieści się w Wielkiej Brytanii i jest zarejestrowana w Królewskim Stowarzyszeniu Farmaceutycznym.

Czy mogę bezpośrednio kontaktować się z Waszymi lekarzami?

Tak, wystarczy że wyślą Państwo e-mail z zapytaniem na info@euroclinix.pl. Mogą też Państwo zadzwonić do oddziału Obsługi Pacjenta pod numerem 22 300 82 50 , a jeden z członków zespołu lekarskiego oddzwoni w dogodnym dla Państwa terminie.


2. Składanie zamówienia

Co dzieje się po złożeniu zamówienia?

Państwa konsultacja zostanie dyskretnie przesłana do naszego centrum medycznego i rozpatrzona przez jednego z naszych lekarzy. Jeżeli wybrany lek jest dla Państwa odpowiedni, lekarz wypisze receptę. Następnie recepta zostanie przekazana do naszej apteki, która właściwie przygotuje lek do wysyłki kurierskiej.

Czym są konsultacje przez Internet?

Konsultacje przez Internet pozwalają naszym lekarzom na diagnozę powszechnych przypadłości bez konieczności wizyty twarzą w twarz. Każda konsultacja to formularz lekarski obejmujący ogólne pytania na temat Państwa stanu zdrowia oraz szczegółowe pytania dotyczące Państwa specyficznej dolegliwości. Na podstawie tych informacji nasi lekarze są w stanie określić czy wybrana terapia będzie dla Państwa odpowiednia. Formularz konsultacji lekarskiej dostępny jest zaraz po wybraniu leku i przejściu do procesu zamawiania klikając na "Zamów" lub "Przejdź do pytań medycznych" przy wybranym leku.

Kiedy przyjmowana jest płatność?

Płatność przyjmujemy po zatwierdzeniu zamówienia przez naszego lekarza. Jeżeli prośba o lek zostanie przez niego odrzucona, nie poniosą Państwo żadnych kosztów.

W jakim wieku musi być osoba składająca zamówienie?

Możemy dostarczać leki wyłącznie osobom powyżej 18 roku życia.

Do czego jest Wam potrzebny mój numer telefonu?

Jeżeli zaistnieją jakiekolwiek problemy związane z Państwa zamówieniem, skontaktujemy się z Państwem, dzwoniąc na podany numer. Np. mogą wystąpić problemy z przyjęciem płatności albo lekarz może wymagać dodatkowych informacji dotyczących Państwa zdrowia, po rozpatrzeniu Państwa konsultacji. Kontakt telefoniczny pozwala na szybkie rozwiązanie problemów i dalszą realizację zamówienia.

Co się stanie jeżeli moje zamówienie nie zostanie zatwierdzone przez lekarza?

Jeżeli państwa zamówienie nie zostanie zatwierdzone przez lekarza, nie pobierzemy od Państwa żadnej opłaty. Wysłany zostanie e-mail informacyjny, zawierający propozycje dostępnych alternatywnych opcji do Państwa zamówienia.

Czy mogę złożyć więcej niż jedno zamówienie w tym samym czasie?

Zależy to od rodzaju leków, które pragną Państwo zamówić. Niektóre leki mogą na siebie wzajemnie oddziaływać i powodować groźne skutki uboczne. Jeżeli chcą Państwo złożyć drugie zamówienie na inny lek, prosimy o wypełnienie drugiej konsultacji. Na jej podstawie lekarz oceni bezpieczeństwo stosowania drugiego leku razem z zamówionym poprzednio.

3. O Lekach

W jaki sposób gwarantujemy autentyczność leków?

Nasze leki pochodzą z akredytowanej apteki Unii Europejskiej, zarejestrowanej w Królewskim Stowarzyszeniu Farmaceutycznym. Akredytację tą można sprawdzić odwiedzając tą stronę.

Czy muszę konsultować się ze swoim lekarzem?

W miarę możliwości, zawsze dobrze jest umówić się na wizytę u lekarza i odbyć konsultację twarzą w twarz. Aby Państwa lekarz był na bieżąco z Państwa stanem zdrowia, możemy udostępnić mu dane o Państwa leczeniu z naszego serwisu. Wystarczy, zaznaczyć odpowiednią rubrykę podczas konsultacji online.

Co się stanie jeżeli wystąpią u mnie skutki uboczne?

Pacjenci często doświadczają skutków ubocznych po zażyciu leku, szczególnie jeżeli rozpoczynają nową terapię. Popularne skutki uboczne umieszczone są na naszych stronach medycznych i w większości przypadków nie powinny być powodami do zmartwień. Jeżeli pojawi się u Państwa szczególnie nieprzyjemny skutek uboczny, prosimy jak najszybciej skontaktować się z działem Obsługi Pacjenta lub Państwa regularnym lekarzem.

Na innych stronach można natychmiast kupić leki, dlaczego Wasz proces jest tak skomplikowany?

Kupowanie leków przez Internet bez uzyskania recepty jest nielegalne. Nasz proces może wydawać się skomplikowany, jednak zapewnia, że wybrane przez Państwa leki są bezpieczne do zażycia przy Państwa stanie zdrowia. Każda strona internetowa pozwalająca na zakup leków bez recepty lub bez odbycia konsultacji online działa nielegalnie, a zażywanie lekarstw zamówionych na takiej stronie może narazić Państwa zdrowie na ryzyko.


4. Przesyłka

Kiedy otrzymam zamówiony towar?

Zamówienia złożone od poniedziałku do czwartku przed godziną 15:00 zostaną dostarczane następnego dnia. Zamówienia złożone w piątek (przed 15:00) dostarczone zostaną w poniedziałek, a złożone w czasie weekendu dostarczone będą we wtorek. Do niektórych mniejszych miejscowości dostawa może się wydłużyć o 1 dzień. Na terenie Polski i reszty Europy maksymalny okres oczekiwania na przesyłkę to 48 godzin od nadania.

Czy oferujecie dostawę w dniu złożenia zamówienia?

Obecnie nie, jednak planujemy wdrożyć procedurę dostawy tego samego dnia w niedalekiej przyszłości.

Czy będę musiał uregulować opłaty celne i podatki importowe?

Nie w przypadku zamówień do Polski, wszystkich krajów europejskich, Kanady, Australii oraz Nowej Zelandii. Dodatkowe koszty mogą zostać naniesione na inne międzynarodowe zamówienia, prosimy o kontakt z działem Obsługi Pacjenta aby uzyskać więcej informacji.

Czy muszę pokwitować odbiór przesyłki?

Tak, zgodnie z prawem, leki na receptę nie mogą być dostarczane bez podpisu.

Kilka dni temu złożyłem zamówienie, a lek jeszcze do mnie nie dotarł. Co mam zrobić?

Składając zamówienie otrzymali Państwo e-mail potwierdzający, który zawiera szczegóły dotyczące opcji śledzenia przesyłki. Jeżeli Państwa przesyłka została przekazane firmie kurierskiej UPS (Polska, większość Europy), można śledzić ją tutaj podając numer przesyłki. Jeżeli potrzebują Państwo pomocy prosimy o kontakt z działem Obsługi Pacjenta pod numerem 22 300 82 500 .

W jaki sposób pakowane i wysyłane są leki?

Wszystkie zamówienia pakujemy w odporne na zniszczenia pudełka i umieszczamy je w standardowych kopertach kurierskich. Oznacza to, że na opakowaniu nie ma żadnej wzmianki o naszym serwisie ani zawartości paczki.


5. Płatność

Jakie metody płatności są akceptowane?

chorobyweneryczne.edu.pl oferuje 3 formy płatności, do wyboru:

  • płatność kartą online/ kartą przez telefon
  • przelew bankowy
  • płatność przy odbiorze

Dane do przelewu bankowego wysyłane są drogą mailową po zatwierdzeniu zamówienia przez lekarzy - otrzymanie danych oznacza, że można wykonać przelew, a lek będzie wysłany po zaksięgowaniu środków.

Przy wybrania opcji kartą płatniczą, należność autoryzowana jest przez nas dopiero po zatwierdzeniu zamówienia przez lekarza - oznacza to, że jeżeli lekarz odrzuci zamówienie żadna płatność nie zostanie pobrana z konta.

Płatność przy odbiorze to opcja pozwalająca na zakup leków nawet, jeżeli pacjent nie posiada konta bankowego czy karty płatniczej. Podlega ona jednak dopłacie wg taryfy kuriera UPS za międzynarodowy przewóz gotówki do naszej placówki w Londynie, w wysokości 80 zł - oznacza to, że kwotę tą należy dodać do ceny leku i w całości zapłacić kurierowi przy dostawie.

W jakiej walucie pobrana zostanie płatność?

Akceptujemy płatności we wszystkich głównych walutach, łącznie z PLN, GBP, Euro, USD, SEK i DKK.

Które karty kredytowe i debetowe są akceptowane?

Akceptujemy płatności kartami MasterCard, Visa Electron, Visa i American Express. Jeżeli doświadczają Państwo problemów z dokonaniem płatności kartą, może to być spowodowane brakiem autoryzacji ze strony Państwa banku. Prosimy skontaktować się z Państwa bankiem w celu zezwolenia płatności dla Hexpress Ltd. (matczyna firma chorobyweneryczne.edu.pl) i złożyć ponownie zamówienie. Alternatywnie w razie niejasności prosimy o kontakt z działem Obsługi Pacjenta pod numerem 22 300 82 500.

Czy mogę wykorzystać więcej niż jedną kartę do zapłaty za zamówienie?

Przykro nam, akceptujemy wyłącznie płatności za pomocą jednej karty.

Czy mogę zwrócić zamówienie po jego dostarczeniu?

Niestety zwrot leków jest zabroniony przez prawo. Jeżeli dostarczono Państwu uszkodzone zamówienie, lub opakowanie wygląda na naruszone, prosimy o możliwie najszybszy kontakt z naszym działem Obsługi Pacjenta. Prosimy pozbyć się niechcianych leków, zabierając je do miejscowej apteki lub do gabinetu lekarza.

W jaki sposób transakcja będzie uwidoczniona na moim wyciągu bankowym?

Aby zapewnić poufność Państwa zamówienia, chorobyweneryczne.edu.pl nie pojawi się na wyciągu bankowym. Transakcja zostanie zawarta z naszą matczyną firmą: Hexpress Ltd.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)