Choroby weneryczne | Objawy, leczenie i leki bez recepty

Choroby weneryczne

Choroby weneryczne są znane już od wieków, jednak w ostatnim czasie obserwuje się niepokojący wzrost zachorowań. Specjaliści twierdzą, że jest to wina coraz większego wyzwolenia seksualnego oraz obniżenia wieku inicjacji. Obecnie tą grupę chorób określa się jako choroby przenoszone drogą płciową, ponieważ rozprzestrzeniają się przede wszystkim przez kontakty seksualne. Większość infekcji wenerycznych nie daje o sobie znać, bakterie i wirusy bytują w organizmie nosiciela namnażając się i mutując. Dlatego osoby będące w grupie ryzyka, powinny regularnie wykonywać badania diagnostyczne po niezabezpieczonych stosunkach seksualnych, szczególnie tych z nowym partnerem.

Infekcje płciowe występują głównie wśród osób o niskim poziomie życia, a także tych, którzy często zmieniają partnerów seksualnych. Problemem jest niski poziom wiedzy o chorobach wenerycznych. Bardzo wiele ludzi nie wie jak skutecznie zapobiegać zakażeniom przenoszonym podczas kontaktów seksualnych. Dlatego warto poznać podstawowe zasady higieny seksualnej oraz fakty o najważniejszych chorobach wenerycznych.

Wyróżniono trzy rodzaje chorób wenerycznych:

  • wirusowe-kłykciny kończyste, opryszczka narządów płciowych
  • bakteryjne-chlamydia, rzeżączka, bakteryjne zapalenie pochwy, zapalenie cewki moczowej, mycoplasma genitalium, ureaplasma urealyticum
  • pasożytnicze-rzęsistkowica

Choroby weneryczne można łatwo wyleczyć, stosując odpowiednio dobrany antybiotyk. Najprostszym sposobem jest zamówienie leku przez stronę internetową chorobyweneryczne.edu.pl. Ponieważ większość preparatów farmaceutycznych jest dostępnych na receptę należy uzupełnić krótki kwestionariusz medyczny. Lekarz chorobyweneryczne.edu.pl przeanalizuje indywidualny przypadek pacjenta, zdiagnozuje chorobę oraz wypisze receptę na lek, który skutecznie wyleczy przypadłość zdrowotną.


Bakteryjne Zapalenie Pochwy

Waginoza bakteryjna to najpopularniejsze zakażenie damskich genitaliów. Dotyka głównie kobiet aktywnych seksualnie oraz tych, które do higieny intymnej stosują płyny intymne zawierające detergenty. Najszybszy efekt leczniczy daje terapia antybiotykiem, a następnie odpowiednim probiotykiem.

Leki: Metronidazol

Chlamydia

Choroba ta dotyka zazwyczaj młode osoby w wieku ok. 17-26 lat, które prowadzą aktywne życie seksualne. Z rok na rok wzrasta liczba chorych na tą chorobę, nie tylko w Europie, ale również na świecie. Największym niebezpieczeństwem tej choroby jest brak objawów u 75% pacjentów, co powoduje nie tylko zwiększone ryzyko przeniesienia Chlamydii, ale groźne skutki zdrowotne. Nieleczona przypadłość może spowodować nawet nieodwracalną bezpłodność. Dolegliwość tą można, jednak w prosty i szybko sposób wyleczyć, dzięki zastosowaniu odpowiednich antybiotyków.

Leki: Azytromycyna Doksycyklina

Kłykciny Kończyste

Nazywane inaczej brodawkami płciowymi są to wykwity skórne wywołane przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Choroba przenosi się drogą płciową oraz przez dotyk. Kłykciny pojawiają się zazwyczaj w okolicach krocza, odbytu, a u kobiet mogą atakować nawet wewnętrzną tkankę pochwy. Wirus może być efektywnie zdezaktywowany przez leki o działaniu antywirusowym.

Leki: Aldara Condyline Warticon (Wartec)

Levitra

Zakażenie dróg moczowo-płciowych dotykające zarówno kobiet jak i mężczyzn wywoływane przez patogen o tej samej nazwie. Jest to jedna z najbardziej niebezpiecznych chorób wenerycznych – nie tylko dlatego, że przebiega w większości przypadków bezobjawowo, ale może skutkować niepłodnością. Jednak patogen można skutecznie wyeliminować z organizmu, dzięki leczeniu antybiotykami.

Leki: Azytromycyna

Levitra ODT

Choroba zakaźna, za którą odpowiedzialne są groźne wirusy z grupy Herpes simplex. Przenosi się przez kontakty intymne, stosowanie prezerwatywy chronię tylko w 85% przed zakażeniem. Opryszczka objawia się bolesnymi pęcherzami i owrzodzeniami, które pojawiają się w okolicy narządów płciowych. Efekty choroby w skuteczny sposób eliminują leki przeciwwirusowe.

Leki: Acyclovir Famvir Valtrex

Levitra ODT

Groźna choroba weneryczna wywołana przez drobnoustrój z grupy mykoplazm. Powoduje bolesne infekcje układu moczowo-płciowego. Najczęściej przenosi się przez niezabezpieczone stosunki seksualne. Obecnie jest to jedna z najpowszechniejszych chorób o wysokiej zaraźliwości. Bardzo często zakażenie Ureaplasma Urealyticum przebiega bezobjawowo. Przyjmowanie odpowiednich leków zapobiega komplikacjom zdrowotnym.

Leki: Metronidazol

Levitra ODT

Bakteryjne zakażenie płciowe, które obecnie jest jednym z najczęstszych schorzeń wenerycznych. Dwoinki rzeżączki przenoszą się w trakcie kontaktów seksualnych, przez przybory higieniczne. U kobiet objawia się pieczeniem sromu oraz nieprzyjemnymi upławami, natomiast u mężczyzn może pojawić się ropny wyciek z członka. Czasami przebiega również bezobjawowo, jednak jej nieleczenie skutkuje niebezpiecznymi powikłaniami zdrowotnymi.

Leki: Cefiksym (Suprax) Zestaw leków na Rzeżączkę

Ureaplasma Urealyticum

Ureaplasma urealyticum jest jedną z najczęściej diagnozowanych chorób przenoszonych drogą płciową. Do zarażenia może dojść na wiele sposobów - w efekcie niezabezpieczonego stosunku seksualnego, przez krew, ślinę, a nawet drogą kropelkową. Ureaplasma urealyticum jest wysoko zaraźliwą bakterią, która prowadzi do infekcji rozwijającej się bezobjawowo. Nieleczona choroba może prowadzić nawet do bezpłodności, dlatego warto rozpocząć kurację z zastosowaniem antybiotyków dostępnych na naszej stronie internetowej.

Leki: Azytromycyna Doksycyklina

Zapalenie Cewki Moczowej

Infekcja dróg moczowych wywołana przez Chlamydia trachomatis jest określana również jako NGU, czyli nierzeżączkowe zapalenie cewki moczowej. Najczęstszymi objawami są: ból podczas oddawania moczu i częstomocz. Po wykryciu choroby konieczne jest objęcie leczeniem wszystkim partnerów seksualnych.

Leki: Azytromycyna Doksycyklina

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)