Chlamydia

Chlamydia jest niebezpieczną chorobą weneryczną, którą bardzo łatwo można się zarazić. Według Światowej Służby Zdrowia rocznie zakaża się tą bakterią ponad 90 milionów osób i liczba ta wciąż wzrasta. Za duży odsetek zakażeń odpowiedzialne jest coraz większe wyzwolenie seksualne i obniżający się wiek inicjacji seksualnej. U bardzo młodych osób układ odpornościowy nie jest jeszcze przygotowany na kontakt z mikroorganizmami powodującymi choroby weneryczne.

Choroba narządów płciowych powodowana przez groźne bakterie: chlamydia trachomatis jest infekcją, której nie wolno lekceważyć. W wielu przypadkach bytowanie obcych drobnoustrojów nie wywołuje negatywnych objawów zdrowotnych, jednak brak leczenia lub stosowanie nieodpowiednich leków może prowadzić nawet do bezpłodności.

Azytromycyna
Wyprodukowano przez Teva
Azytromycyna

Azithromycin, czyli azytromycyna to najczęściej sprzedawany antybiotyk na świecie. Została opatentowana w 1981, ale jej popularność wciąż nie maleje. Skutecznie zwalcza infekcje bakteryjne, szczególnie te przenoszone drogą płciową.

Azithromycin hamuje rozwój bakterii, blokując syntezę ich białek. Naturalne przeciwciała organizmu będą w stanie zwalczyć osłabione bakterie.

Doksycyklina
Wyprodukowano przez Actavis
Doksycyklina

Doksycyklina (Doxycyclinum) to antybiotyk z grupy tetracyklin, który jest sprawdzonym panaceum na wiele chorób bakteryjnych, szczególnie tych szerzących się drogą płciową.

Przez swoje działanie bakteriostatyczne, doksycyklina hamuje procesy namnażania się bakterii, czyniąc je nieodpornymi na działanie układu immunologicznego.

Co powoduję chlamydię?

Chlamydia jest chorobą weneryczną klasyfikowaną jako infekcja bakteryjna. Jest wywoływana przez beztlenowe bakterie Chlamydia trachomatis. Najczęstsza drogą zakażenia jest kontakt płciowy i to nie tylko przez stosunek dopochwowy, ale także seks oralny, analny. Seks w prezerwatywie zmniejsza ryzyko zarażenia się chlamydią. Bakterie są również przekazywane z matki na dziecko w czasie ciąży. Rzadszym, ale równie możliwym sposobem zarażenia się Chlamydia trachomatis jest kąpiel na basenach i innych kąpieliskach publicznych. Bakteria dostaje się do organizmu przez uszkodzoną skórę lub błony śluzowe.

Jakie są objawy chlamydii?

Najbardziej groźną stroną chlamydii jest brak objawów w ponad 70% infekcji. Bakterie Chlamydia trachomatis mogą bytować w organizmie w stanie wegetatywnym nawet przez kilka lat.

Kobiety cierpiące na chlamydię zgłaszają się do lekarza, gdy zauważają zmianę koloru lub zapachu wydzieliny z pochwy. Często towarzyszy temu ból podbrzusza i zapalenie pęcherza. U mężczyzn zakażenie Chlamydia trachomatis objawia się pojawieniem niepokojącej wydzieliny z prącia.

Nie są to symptomy przypisane tylko chlamydii, dlatego warto regularnie przeprowadzać badania pod kątem chorób wenerycznych. Jest to obowiązkowe dla osób współżyjących bez zabezpieczania z dużą liczbą partnerów seksualnych.

Jakie są skutki nieleczenia chlamydii?

Efektem nieleczenia chlamydii zazwyczaj są problemy z zajściem w ciążę. U wielu pacjentek nieświadomych choroby, a zgłaszających się do lekarza z powodu podejrzenia niepłodności, wykrywa się właśnie bakterie chlamydia trachomatis. Choroba ta powoduje zwężenie światła kanału jajowodu i uniemożliwia zajście w ciążę. Badania przeprowadzone w ośrodkach badawczych wykazały, że 50% pacjentek cierpiących na niepłodność spowodowaną niedrożnością jajowodów jest nosicielkami bakterii Chlamydia trachomatis.

U mężczyzn chlamydia wpływa negatywnie na pracę jąder i nasieniowodów, zmniejszając ilość spermy, czyli również wpływając na płodność.

Jak leczyć chlamydię?

W leczeniu farmakologicznym chlamydii wykorzystuje się głównie antybiotyki: erytromycynę, tetracyklinę oraz azytromycynę. Aby terapia była skuteczna konieczne jest objęcie leczeniem również partnera seksualnego. Odczuwalne efekty działania antybiotyków zazwyczaj są widoczne po około 2 dniach od rozpoczęcia przyjmowania leków. Kuracja lecznicza, jednak musi być pełna i nie należy jej przerywać przed upływem 2 tygodni. W odwrotnej sytuacji można spodziewać się bardzo szybkiego powrotu symptomów chlamydii.

Azithromycin jest zalecany w leczeniu chlamydii pochwy lub penisa, natomiast Doksycyklina lepiej sprawdza się w zwalczaniu chlamydii odbytu. Jeżeli chory cierpi na obydwie odmiany infekcji bakteryjnej konieczne jest połączenie obu antybiotyków.

Gdzie mogę kupić leki na chlamydię?

Wszystkie leki stosowane w leczeniu chlamydii są przepisywane tylko na receptę. Dwa antybiotyki: Azithromycin i Doksycyklinę, które są rekomendowane w kuracji leczniczej zwalczającej chlamydię można nabyć na stronie chorobyweneryczne.edu.pl. Aby otrzymać receptę konieczne jest wypełnienie ankiety zdrowotnej, która będzie dla naszego lekarzem źródłem informacji o historii choroby oraz zdrowiu pacjenta. W przypadku braku przeciwskazań, lekarz wypisze receptę na najskuteczniejszy antybiotyk. Lek zostanie wydany z apteki i wysłany do pacjenta bez dodatkowych kosztów. Okres oczekiwania na przesyłkę wynosi 24-48 godzin.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)