Bakteryjne Zapalenie Pochwy (Waginoza)

Bakteryjne zakażenie pochwy jest wywoływane przez bakterię beztlenową Gardnerella vaginalis. Ginekolodzy oceniają, że ponad 30% wszystkich infekcji kobiecych jest spowodowanych przez bakterie beztlenowe. Młodsze kobiety są narażone na waginozę bakteryjną z powodu częstych stosunków seksualnych z przygodnymi partnerami, stosowanie antykoncepcji hormonalnej oraz nadmiernego dbania o higienę intymną przy pomocy płynów zawierających detergenty. W przypadku starszych kobiet wzrost zachorowań jest spowodowany spadkiem poziomu estrogenu w organizmie i pośrednio również zmniejszeniem liczby pałeczek kwasu mlekowego.

Najskuteczniejszym lekiem na przypadłość, która dotyka co trzecią kobietę jest Metronidazol. W celu wyleczenia waginozy wystarczy tygodniowa kuracja obejmująca przyjmowanie tabletki 400 mg dwa razy dziennie. Farmaceutyk ten możesz kupić za pośrednictwem strony internetowej chorobyweneryczne.edu.pl. Wystarczy odbyć krótką konsultację z lekarzem, który dobierze odpowiedni lek i upewni się, że nie ma przeciwskazań do przyjmowania leku.

Metronidazol
Wyprodukowano przez Almus
Metronidazol

Metronidazol to lek przeciwdrobnoustrojowy skuteczny w zwalczaniu pierwotniaków chorobotwórczych oraz bakterii.

Jest sprawdzonym preparatem przepisywanym na choroby weneryczne. Uszkadza materiał genetyczny bakterii, co prowadzi do apoptozy chorobotwórczych komórek.

Jakie są przyczyny bakteryjnego zapalenia pochwy?

Zaburzenie biocenozy pochwy skutkuje namnażaniem się beztlenowych bakterii. Jednocześnie maleje liczba pałeczek kwasu mlekowego Lactobacillus, które są „dobrymi” bakteriami zwalczającymi potencjalne zapalenia pochwy.

Siłą sprawczą choroby jest obniżenie bakterii Lactobacillus w ekosystemie pochwy. Może to być spowodowane nadmierną higieną intymną, szczególnie podczas używania płynów zawierających SLS i inne detergenty. Lekarze jako czynniki wywołujące chorobę wymieniają również: złą dietę, spożywanie dużej ilości słodyczy, zaburzenia hormonalne, przyjmowanie antykoncepcji hormonalnej, częste stosunki seksualne. Nie zaleca się również irygacji oraz używania dezodorantów, chusteczek do higieny intymnej. Stosowanie chemicznych żeli nawilżających podczas stosunków seksualnych także może niszczyć naturalną florę bakteryjną pochwy.

Jakie są objawy waginozy bakteryjnej?

Pierwszym niepokojącym objawem pojawiającym się u kobiety chorej na bakteryjne zapalenie pochwy są upławy, czyli nadmierna ilość śluzu wydzielanego przez szyjkę macicy. Kolor wydzieliny jest zazwyczaj szarawy lub biały, a sam śluz ma charakterystyczny rybi zapach. Często również pojawia się swędzenie i podrażnienie genitaliów. Z medycznego punktu widzenia zauważalne jest zmniejszenie pałeczek kwasu mlekowego, czego skutkiem jest podwyższenie pH pochwy. Jeżeli kobieta posiada w domu papierek wskaźnikowy sama może regularnie kontrolować odczyn waginy. Wartość pH wyższa niż 4.5 świadczy o waginozie bakteryjnej. W większości przypadków choroba przebiega łagodnie, często kobiety nawet nie zdają sobie sprawy z infekcji pochwy. Dlatego ważne jest wykonywanie profilaktycznych badań ginekologicznych.

Jakie ryzyko niesie bakteryjne zapalenie pochwy?

Wykryte zapalenie pochwy jest proste do wyleczenia i obejmuje przyjmowanie antybiotyków, np. Metronidazolu. Po zakończonej kuracji konieczne jest odbudowanie naturalnej flory bakteryjnej pochwy poprzez przyjmowanie doustnie lub dopochwowo suplementów zawierających pałeczki kwasu mlekowego Lactobacillus.

Zaniedbanie leczenia waginozy bakteryjnej może skutkować bezpłodnością lub przeniesieniem bakterii do pęcherza i cewki moczowej. Kobiety cierpiące na przewlekłe zapalenie bakteryjne pochwy są mniej odporne na bakterie i wirusy wywołujące inne choroby weneryczne.

Jaki kupić lek na bakteryjne zapalenie pochwy?

Skutecznym lekiem zwalczającym bakterie beztlenowe odpowiedzialne za bakteryjne zapalenie pochwy jest Metronidazol. Jest on dostępny tylko na receptę. Strona kliniki internetowej chorobyweneryczne.edu.pl umożliwia zakup tego antybiotyku bez wychodzenia z domu. Wystarczy wypełnić krótki kwestionariusz zdrowotny dostępny na stronie. Nasz lekarz potwierdzi diagnozę i doradzi w wyborze leku, następnie zostanie wypisana recepta. Wszystkie recepty realizujemy w zaufanej aptece, która gwarantuje oryginalność leków. Preparaty wysyłamy przesyłką kurierską bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat.

Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)