Azithromycin (Azytromycyna)

Azytromycyna
Azithromycin (Azytromycyna)


6 tabletek 250mg
234,95 zł

2 tabletki 500mg
154,95 zł

4 tabletki 500mg
179,95 zł

Azithromycin, czyli azytromycyna to najczęściej sprzedawany antybiotyk na świecie. Została opatentowana w 1981, ale jej popularność wciąż nie maleje. Skutecznie zwalcza infekcje bakteryjne, szczególnie te przenoszone drogą płciową.

Azithromycin hamuje rozwój bakterii, blokując syntezę ich białek. Naturalne przeciwciała organizmu będą w stanie zwalczyć osłabione bakterie.

 • Skuteczny lek na wiele chorób bakteryjnych, w tym chlamydię
 • Zwalcza chlamydię, urepalasma urealyticum i zapalenie cewki moczowej w ciągu kilku dni
 • W połączeniu z innymi lekami leczy rzeżączkę
 • Dawka 250 mg, 500 mg fagocytów azytromycyny

darmowa
wysyłka

do wszystkich zamówień
usługa ekspres 24-48h

darmowa
konsultacja

z lekarzem (posiadanie recepty
nie jest wymagane

Jakie są zalety przyjmowania Azithromycin (Azytromycyna)?

Azytromycyna jest skutecznym antybiotykiem w zwalczaniu wielu uciążliwych chorób, w tym: chlamydii, zapalenia cewki, zakażenia płuc i oskrzeli, mycoplasma genitalium oraz ureaplasma urealyticum. Przebieg tych chorób jest niezwykle bolesny i niesie ze sobą spory dyskomfort. Przyjęcie już jednej tabletki Azithromyciny w większości przypadków przynosi ulgę.

Jak działa Azytromycyna?

Antybiotyk Azithromycin na bazie azytromycyny jest antybiotykiem makrolidowym, którego fagocyty destrukcyjnie oddziałuje na syntezę mRna w komórkach bakteryjnych. Zatrzymana zostaje translacja białek (białka bakterii nie są produkowane). Takie osłabione i wyniszczone bakterie mogą zostać „zutylizowane” przez przeciwciała układu odpornościowego.

Kto powinien zażywać Azithromycin?

Azytromycyna to antybiotyk o bardzo szerokim spektrum działania. Leczy zapalenie dolnych i górnych dróg oddechowych, zakażenia układu moczowego, a także chlamydię – groźną chorobę weneryczną.

Kiedy unikać przyjmowania Azithromycin?

Aby lek Azithromycin był bezpieczny podczas kuracji leczniczej, konieczne jest przestrzeganie przeciwskazań do jego przyjmowania. Jeżeli posiadasz nadwrażliwość na azytromycynę lub chorujesz na: arytmię serca, niewydolność serca, zaburzenia patologiczne pracy wątroby, powinieneś zrezygnować z przyjmowania tego leku. Azithromycinu nie należy łączyć z preparatami, które leczą nadkwasotę żołądka i zobojętniają kwas solny, ponieważ zmniejsza to wchłanianie substancji aktywnej-azytromycyny. Kobiety ciężarne oraz karmiące piersią nie mogą zażywać leku Azithromycin.

Jak przyjmować lek Azithromycin?

Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz, ponieważ efektywna dawka zależy od rodzaju i nasilenia schorzenia. Typowe dawkowanie przedstawiono poniżej:

 • Chlamydia: pierwszego dnia należy przyjąć tabletkę 500 mg azytromycyny (1 tabletka o zawartości 500 mg lub dwie tabletki po 250 mg), a przez następne cztery dni zażywać raz dziennie tabletkę 250 mg;
 • Mycoplasma genitalium: dwie tabletki po 250 mg przyjmowane jednocześnie i jednorazowo;
 • Rzeżączka: należy przyjąć jednorazowo aż 1000 mg azytromycyny w połączeniu z innym preparatem- Cefiksym (Zestaw do leczenia rzeżączki)
 • Jeżeli lekarz zdiagnozował również chlamydię odbytu konieczna jest jednoczesna kuracja azytromycyną i doksycykliną (terapia doksycykliną powinna trwać dwa dni dłużej).
Jakie działania niepożądane wywołuje Azithromycin?

Lek Azithromycin został przebadany klinicznie i przyjmowany według wskazań jest bezpieczny dla chorego. Może powodować skutki uboczne jak każdy lek sprzedawany na receptę, występują one tylko u nielicznej grupy osób. Do najczęściej zgłaszanych należą: zawroty głowy, senność oraz zaburzenia żołądkowo-jelitowe (brak łaknienia, nudności, ból brzucha).

Jak kupić Azithromycin przez internet?

Antybiotyk Azithromycin jest dostępny tylko na receptę, jednak za pośrednictwem strony chorobyweneryczne.edu.pl możliwy jest zakup tego leku przez internet. Oferujemy darmową konsultację z lekarzem, który po analizie przypadku podejmie decyzję o wypisaniu recepty. Recepta zostanie błyskawicznie zrealizowana w naszej rekomendowanej aptece i bezzwłocznie wysłana do Państwa na wskazany adres, bez dodatkowych opłat.

Jak działa serwis naszej kliniki internetowej?

Nasza strona powstała po to, aby umożliwić wszystkim użytkownikom szybki i bezpieczny zakup leków przez Internet. W naszej ofercie znajdą Państwo preparaty farmaceutyczne na najbardziej popularne schorzenia oraz całą gamę hormonalnych środków antykoncepcyjnych.

System zamawiania leków eliminuje konieczność osobistej wizyty u lekarza, która może być czasochłonna i niedogodna, a w przypadku niektórych dolegliwości również wstydliwa. Gwarantujemy darmową konsultację z lekarzem w trybie online, który pomoże dobrać skuteczne leczenie, wskaże dawkowanie oraz zapewni pełne bezpieczeństwo podczas stosowania leku.

Dzięki naszej stronie internetowej mogą Państwo zamówić leki prosto z apteki bez konieczności posiadania recepty oraz wychodzenia z domu. Zamówione farmaceutyki są dostarczane przez kuriera pod wskazany adres w ciągu 24-48 godzin.

Zalety korzystania z naszego serwisu:

 • Szybki i komfortowy system zamawiania leków online
 • Darmowa konsultacja medyczna
 • Ekspresowa przesyłka kurierska wliczona w cenę produktu
 • Oferujemy trzy formy płatności do wyboru
 • Akceptujemy karty Master Card VISA Visa Electron American Express oraz przelewy bankowe
Zamów produkty przez Internet z Darmową przesyłką (nasi lekarzy wystawią receptę po wypełnieniu formularza konsultacji medycznej)